Благодійність
Робимо добро та
залучаємо до цього інших
Благодійність
Робимо добро та
залучаємо до цього інших
УЗД судин (дуплексне ультразвукове сканування судин) – це неінвазивний метод обстеження артерій і вен, під час якого можна визначити стан судин, зокрема їхніх стінок, наявність атеросклеротичних бляшок у артеріях, варикозного розширення підшкірних вен, тромбів у венах та артеріях, а також характер кровоплину цими судинами.
У нашому Центрі виконують: дуплексне ультразвукове сканування гілок дуги аорти (сонних, хребцевих та підключичних артерій), транскраніальну доплерографію, обстеження артерій та вен верхніх і нижніх кінцівок, черевної аорти та її гілок (черевного стовбура, верхньої та нижньої мезентеріальних артерій, а також ниркових артерій), нижньої порожнистої та клубових вен.
УЗД судин застосовують за наявності варикозно розширених підшкірних вен, особливо вен нижніх кінцівок, судинних сіточок на нижніх кінцівках, при набряку ніг, який з’являється після тривалого сидіння, стояння або посилюється ближче до вечора. Також УЗД судин призначають при раптовому набряку однієї нижньої кінцівки, при нічних корчах литок, зміні кольору шкіри гомілок, ранах гомілок, які тривало не гояться (трофічні виразки), бешиховому запаленні нижніх кінцівок (рожа).
УЗД артерій нижніх кінцівок призначають: при болю в литках, стегнах або сідницях, який виникає під час ходьби; відчутті затерпання або пекучого болю стоп чи рук у стані спокою (в цьому випадку показане дуплексне ультразвукове сканування артерій рук); ранах на нижніх кінцівках, переважно стоп, які тривало не гояться і виникають на фоні пекучого болю з відчуттям похолодання.
УЗД сонних та хребцевих артерій призначають: при порушенні зору, зокрема «мушках» перед очима; періодичному порушенні мовлення (тобто коли пацієнт часом ніби не розуміє звичної для нього мови або йому важко висловити свої думки); затерпанні половини тіла або тільки однієї руки чи ноги; голово кружінні та підвищенні артеріального тиску.
УЗД черевної аорти призначають: при раптовому болю в животі, попереку (коли є підозра на наявність розширення аневризми черевної аорти або ж розрив аневризми); болю в животі після їжі (коли є підозра на стеноз черевного стовбура чи мезентеріальних артерій).
Крім того, робимо УЗД ниркових артерій. Це дослідження призначають при стійкому до дії антигіпертензивних препаратів підвищенні артеріального тиску.
Лікар функціональної та ультразвукової діагностики, який виконує УЗД судин, тісно співпрацює з лікарями інших спеціальностей – найчастіше з хірургами, судинними хірургами, травматологами-ортопедами, невропатологами, ревматологами, онкологами, акушерами-гінекологами, кардіологами. Саме вони ставлять попередній діагноз і скеровують пацієнтів до лікаря функціональної та ультразвукової діагностики для його підтвердження чи заперечення за допомоги УЗД судин і спостереження за станом судин у динаміці. З цією метою роблять повторне УЗД судин.
Загалом ультразвукова діагностика сонних та хребцевих артерій, аорти, вен верхніх і нижніх кінцівок, а також транскраніальна доплерографія не потребують попередньої чи додаткової підготовки. Натомість УЗД черевної аорти та її гілок, ниркових артерій, нижньої порожнистої вени вимагають цього.
УЗД гілок дуги аорти, артерій нижніх кінцівок, черевної аорти та її гілок, а також транскраніальну доплерографію здійснюють в лежачому положенні пацієнта.
Верхні кінцівки можна обстежити як лежачи, так і сидячи, а УЗД вен нижніх кінцівок та судин верхніх кінцівок виконують у лежачому і стоячому положенні тіла.
Тривалість такого ультразвукового дослідження залежить від кількості судин, які треба обстежити. На проведення процедури знадобиться від 15 до 30 хвилин.
При ультразвуковому дослідженні цілісність шкіри пацієнта не порушується, тому така діагностика безпечна.
Так, до проведення УЗД судин протипоказань чи обмежень немає. Це безпечний метод дослідження, тому його можна проводити за потреби часто.
У нашому Центрі проводять обстеження і тих, і тих. Вікових обмежень також немає.
Через 10-15 хвилин після закінчення процедури.