Артеріальний тиск. Що потрібно знати.
В Україні близько 12 мільйонів людей мають підвищений артеріальнй тиск. Значний відсоток з них відзначає малий ефект, або взагалі відсутність ефекту від лікування гіпотензивними препаратами. Це може бути пов’язано із вторинною артеріальною гіпертензією, яка є симптомом певних хвороб. Дуже важливо вчасно її діагностувати, бо характер її лікування відрізняється від лікування гіпертонічної хвороби.
Вторинну артеріальну гіпертензію можна діагностувати у таких випадках:
- відмічається стійкий високий артеріальний тиск, особливо коли діастолічний артеріальний тиск більший за 110мм.рт.ст і резистентний до лікування.
- захворювання починається раптово, або погіршується його перебіг.
- артеріальний тиск є швидко прогресуючий, або злоякісний (більший за 180 на 120 мм.рт.ст.).
- Перші прояви високого тиску виявляються у віці до 30 років.
- Наявні клінічні ознаки основного захворювання.
Основними причинами симптоматичних гіпертеріальних гіпертензій є захворювання нирок, наднирників, щитоподібної залози, органів малого тазу у жінок, центральної нервової системи, порушення гемодинаміки і побічна дія від прийому певних медикаментів.
Розглянемо детальніше деякі захворювання.
Першу групу становлять такі хвороби як гломерулонефрит, хронічний пієлонефрит, діабетична нефропатія, інтерстиційний нефрит, полікістоз нирок,пухлини нирок, атеросклероз, аневризма, гіпоплазія, запалення, тромботична обструкція та інші.
Другу велику групу симптоматичних гіпертензій викликають ендокринні захворювання. Це хвороби наднирників, щитоподібної залози і гіпофіза.
У свою чергу хвороби наднирників бувають з ураженням кіркового шару (гіперальдостеронізм – синдром Конна, хвороба Кушінга) і з ураженням мозкового шару – це феохромоцитома.
Хвороби щитоподібної залози дуже часто супроводжуються симптоматичними гіпертензіями. Це – гіпертиреоз, гіпотериоз, гіперпаратиреоз.
Жінки при порушенні ендокринної функції яйників при клімаксі часто скаржаться на артеріальну гіпертензію.
Тому при перших проявах артеріальної гіпертензії пацієнтам рекомендується пройти ультразвукове обстеження нирок, наднирників, щитоподібної залози, а жінкам – ще й органів малого тазу. За таких умов буде вчасно діагностовано захворювання та проведене його ефективне лікування.
Для цього у нашому центрі є сучасне, високоефективне обладнання, яке дає можливість з високою точністю встановити діагноз.
Процедура обстеження щитоподібної залози, нирок і наднирників, яйників не потребує спеціальної підготовки та є абсолютно безпечною.
Поділитись: