Дітей обстежуватимуть по-дорослому

Дітей обстежуватимуть по-дорослому
"Високий Замок" ("Леополіс"), №143 (5207), 2 жовтня 2014 року
Наталія ДРУЖБЛЯК

Апарати комп'ютерної і магнітно-резонансної томографії, три ультразвукових сканери, один з яких портативний — аналогів такому діагностичному обладнанню останнього покоління у Західній Україні нема.  З 28 жовтня новий медичний центр запрацює  у Львові на вул. Пилипа Орлика, 4.


 
Головний лікар Львівської міської дитячої лікарні Дмитро Квіт зізнається, що давно мріяв про можливість задіяти в лікувальному процесі обладнання такого рівня : "Цей медичний центр відкривається на території нашої лікарні і я, зрозуміло, передбачаю, що його найчастіше будуть відвідувати діти та вагітні жінки. Проте впевнений, з нього будуть користати всі. Це ж скільки життів і дорослих, і дітей вдасться врятувати завдяки правильно поставленому діагнозу!"

“Сучасний шпиталь неможливо уявити без такої апаратури. Як можна оперувати дитину, не маючи на руках результатів радіологічних досліджень?! - дивується професор Університету у Торонто,всесвітньовідомий  нейрохірург професор Джеймс Рутка.- Однак львівським хірургам це якимсь дивом вдається — завдяки таланту, досвіду. Все, що потрібно цим спеціалістам, це хороше обладнання. Нарешті вони його отримали. Таке саме обладнання стоїть у нашій канадській клініці. Пацієнтів приймаємо 24 години на добу.  Апаратура такого рівня відкриває принципово нові можливості для діагностики. У державному лікувальному закладі стоїть томограф, який робить два зрізи на хвилину (пошарові сканування  об'єкту. - Авт.).  А той апарат, який мені показали фахівці медичного центру — 164!”.

Іменитий спеціаліст — частий і бажаний гість дитячої лікарні. Подарував закладу нейроендоскоп вартістю 86 тис. доларів, проконсультував кількадесят маленьких пацієнтів...

"Магнітно-резонансний томограф, який встановлюється у лікарні має діаметр отвору 70 см.(для порівняння в апаратах нижчого класу – 61 см.) Такі розміри дозволять пацієнту почуватися набагато комфортніше, нівелюють природну тривогу під час перебування у замкнутому просторі. Під час обстеження маленьких пацієнтів батьки зможуть перебувати поряд зі своїми дітьми, навіть тримати їх за руку. Вхід буде з лікарні (для маленьких пацієнтів стаціонару та їхніх батьків) і знадвору — для тих, хто не лікується у цій лікарні, але хоче пройти якісне обстеження. Під'їзд знадвору обладнали зручним пандусом, щоб карета “швидкої" могла доставити хворого під самісінькі двері. Виробник магнітно-резонансного томографу General Electric, а комп'ютерного - Toshiba. Обладнання сертифіковане, пройшло всі необхідні експертні процедури”, - розповідає член Правління Асоціації благодійників України  Андрій Іонов.

“Був у США три роки тому, бачив апарат, який робить 160 зрізів за хвилину. Черги немає - все робиться швидко, якісно і безболісно. Треба людині зробити колоноскопію (обстеження товстої кишки) — йде на МРТ. Знімки — у тривимірному зображенні (видно не тільки кишечник, а й всі органи черевної порожнини).  Тільки завдяки такому МРТ можна отримати повну картину, виключити чи підтвердити патологію”, - каже Дмитро Квіт.

Робота на такому обладнанні вимагає і високих професійних навиків. Саме тому спеціалісти фірм-виробників проводять навчальний курс для лікарів центру. Львівські радіологи вважаються висококласними спеціалістами, адже є учасниками наукових конференцій, постійно беруть участь в обміні досвідом з іноземними колегами.

Усередині кипить робота. “Бачили би ви, що тут було до цього! Лікарню будували на зламі десятиліть (кінець 80-х — початок 90-х). Будували з того, що було під рукою, тому застали тут руїну. З труб вода текла, все поіржавіло”, - ділиться спогадами президент Асоціації Благодійників України, один з керівників Міжнародного благодійного фонду “Україна 3000” (організація багато зробила для реалізації цього проекту) Олександр Максимчук.

Відмічаю, що тут багато кімнат, а значить місця всім вистачить — і медперсоналу, і пацієнтам. Ось у цій зберігатимуть контрастні речовини. А у цій — вимірюватимуть щільність кісток. Тут буде кімнатка для діток, де вони, очікуючи своєї черги, зможуть побавитися іграшками під наглядом професійного педагога. Враховуючи специфіку закладу, фахівці центру обшили стіни і стелі відповідних приміщень свинцевими пластинами. Двері та віконце на них також не пропускають радіоактивних променів.

Комп’ютерний томограф вражає своїми габаритами та можливостями. Обстеження одночасно всього тіла без зміни положення пацієнта триватиме лише кілька хвилин! Це також, разом із запатентованою компанією Toshiba технологією, дозволяє знизити променеве навантаження на пацієнта до 40%. 

Біля магніто-резонансного томографу «ворожать» інженери. Зовсім незабаром це технічне диво з численними кабелями, конструктивними блоками набуде остаточного вигляду, хоча вже зараз він нагадує кадри з фантастичних «космічних» фільмів.

Лікарі зможуть у кожному конкретному випадку скеровувати своїх пацієнтів на те чи інше дослідження з врахуванням їхніх індивідуальних особливостей. Всі численні переваги обладнання медичного центру його фахівці професійно додатково представлять медикам та потенційним відвідувачам під час презентації центру та на його сайті www.novo.lviv.ua

На облаштування центру витрачено не один десяток мільйонів гривень. Вартість витратних матеріалів, як, наприклад, рідкого гелію становить теж чималу суму. Термін експлуатації рентгенівської трубки комп’ютерного томографа - три роки. А вартість її - 100 тис. американських доларів… Але керівництво центру стверджує, що вартість послуг не перевищуватиме середньоринкового показника. Також у центрі запевняють, що залучені кошти і доброчинні внески скерують для обслуговування і благодійних програм. “За домовленістю з керівництвом нового медичного центру, сподіваюсь, і за сприяння міської та обласної влади, зможемо реалізувати програму, завдяки якій діти загиблих на Майдані і в АТО тут обстежуватимуть безкоштовно”, - обіцяє Олександр Максимчук.

А директор медичного центру Наталія Климович ставить перед собою завдання створити на базі установи комплексний заклад для отримання максимально широкого спектру діагностичних медичних послуг. «Зараз проводимо підбір персоналу, адже хочемо залучити провідних фахівців нашого міста. Попри діагностику на нашому обладнання, запланували відкрити кілька спеціалізованих медичних кабінетів, Прагнемо, щоб наші відвідувачі отримувалисучасні високоточні медично-діагностичні послуги."


Поділитись:



ЗМІ про NOVO

Переваги
  • Висококваліфікований медичний персонал. Участь у міжнародних та всеукраїнських заходах дає можливість застосувати найкращий світовий досвід
  • Зручний графік роботи. Ми працюємо 7 днів на тиждень, в будні з 8:00 до 22:00, в суботу з 8.00 до 21.00, в неділю з 10.00 до 17.00. Записуйтесь та приходьте в зручний для Вас час!
  • Високоточне діагностичне обладнання провідних світових виробників з максимальною безпекою та зручністю для пацієнта.