Покази для проведення МРТ суглобів
- травматичні пошкодження зв’язкового апарату , сухожилків, менісків, параартикулярних м’язів
- кістково-травматичні пошкодження
- дегенеративні захворювання, такі як артроз
- запальні захворювання (специфічної та неспецифічної етіології )
- неопластичні процеси (кісток та м"яких тканин)
- вроджені вади розвитку кінцівок у дітей
- остеохондропатії дитячого віку
- планування хірургічних операцій на суглобі, артроскопії
Протипокази для проведення МРТ суглобів
Процедуру не можна здійснювати у випадку наявності:
- кардіостимуляторів, інсулінових насосів, електронних імплантів в середньому вусі
- наявність металевих фіксацій кісток в межах ділянки обстеження
- вільні металеві включення (осколки)
- металеві клапани на судинах
- неадекватність пацієнта
- стан алькогольного, наркотичного сп"яніння
- татуювання в межах ділянки обстеження (в основі якого є діоксид титану)
Також НЕ проводиться МРТ жінкам, які перебувають у першому триместрі вагітності!
Підготовка до МРТ суглобів у Львові
МРТ-дослідження практично не несе жодних ризиків для пацієнта при дотриманні відповідних правил безпеки, тому особливої підготовки МРТ суглобів у Львові не потребує.
Перш за все необхідно - обов'язково попередити лікаря про можливу вагітність або інші протипоказання, в тому числі, якщо ви відчуваєте будь-яке хвилювання. Потрібно надати результати попередніх досліджень (якщо МРТ вже проводилося).
Перед проведенням дослідження необхідно зняти з себе всі металеві предмети (ювелірні прикраси, пірсинг, годинник, шпильки, та ін.)
Залишити поза кімнатою в Медичному Центрі NOVO, де розташований магнітно-резонансний томограф GeneralElectric MR450w 1,5Т електронні пристрої (телефон, магнітні банківські карти, слуховий апарат і ін.).
Коли для проведення МРТ суглобів застосовується контрастування, тоді в день процедури не можна снідати (введення контрасту виконується тільки натщесерце). Якщо пацієнт має захворювання нирок, то для здійснення МРТ з контрастом може знадобитися попередня здача аналізу сечі.
Заздалегідь потрібно запобігти всім чинникам, які можуть перешкодити збереженню нерухомості - перед процедурою сходити в туалет, прийняти, необхідні медикаменти, надіти зручний вільний одяг. Лікар-анестезіолог може застосувати медикаментозну підготовку – седацію для тих пацієнтів, які не можуть тривалий час зберігати нерухоме положення: особам, які мають гостру біль, психічні розлади та маленьким дітям.
Як відбувається МРТ суглобів у центрі НОВО у Львові
В Медичному Центрі NOVO магнітно-резонансна томографія суглобів проводиться в спеціально обладнаному кабінеті.
Рентген-лаборант допомагає пацієнтові розташуватись на рухомому столі, пристібає спеціальними ременями, щоб зафіксувати нерухоме положення. Далі поміщає стіл в робочий отвір магнітно-резонансного томографа. В Медичному Центрі NOVO діаметр отвору становить 70 см, що нівелює відчуття дискомфорту, яке може відчувати пацієнт, що страждає на клаустрофобію.
Рентген-лаборант перебуває в іншій кімнаті та пацієнт має з ним візуальний та голосовий зв’язок. То ж завжди є можливість повідомити про будь-які перестороги чи неприємні відчуття. Жодного болю пацієнт не відчуває.
Весь процес триває впродовж 20-30-хв. Після обстеження пацієнт повертається до звичного способу життєдіяльності.