Коли призначають індексацію коронарного кальцію
Мета дослідження – виявити атеросклероз коронарних судин, визначити його тяжкість і використати отримані дані для прогнозу перебігу захворювання. Ішемічна хвороба серця (ІХС) характеризується ураженням коронарних артерій з порушенням кровопостачання міокарда.
Оскільки це серцево-судинне захворювання найчастіше є причиною серцевих нападів, діагностичний метод є вкрай важливим.
Обстеження призначається лікарем-кардіологом пацієнтам з підозрою на ішемічну хворобу серця, навіть у тих випадках, коли немає яскравих клінічних симптомів.
Скринінг коронарного кальцію у Львові може використовуватися як діагностичний тест в амбулаторних умовах:
- особам віком понад 45 років;
- пацієнтам з атиповими болями в грудній клітці;
- пацієнтам з підозрою на серцеві захворювання.
Також обстеження буде актуальним за наявності таких факторів ризику:
- підвищений рівень холестерину;
- паління;
- ожиріння;
- гіподинамія;
- діабет;
- підвищений артеріальний тиск;
- наявність серцевих захворювань у близьких родичів.
У багатьох європейських країнах індексація коронарного кальцію є обов’язковим обстеженням для всіх чоловіків та жінок після 45 років. Високий індекс кальцію може не супроводжуватися жодними тривожними симптомами серцевих захворювань чи скаргами на самопочуття, тому обстеження корисно проходити і задля профілактики.
ЯК ЗДІЙСНЮЄТЬСЯ ІНДЕКСАЦІЯ КОРОНАРНОГО КАЛЬЦІЮ В NOVO
Щоб виявити наявність кальцію у судинах, застосовується мультиспіральна комп’ютерна томографія (МСКТ) – дослідження артерій серця за допомогою мультиспірального 160-зрізового комп’ютерного томографа Toshiba Aquilion Prime. Цей метод наділений численними перевагами в порівнянні з іншими методами:
- швидкість – уся процедура займає не більше 7 хвилин;
- неінвазивність – обстеження не передбачає порушення цілісності шкіри;
- точність – сучасне обладнання дає змогу максимально точно визначити рівень кальцію у судинах.
Індексація коронарного кальцію у Львові в центрі «Novo» - це абсолютно безболісна процедура. Від пацієнта не вимагається жодних дій. Він лягає на стіл, який поступово переміщується у спеціальний тунель. У цей час томограф робить рентгенівські знімки ділянки серця. В апараті рентгенівська трубка вільно обертається навколо тіла пацієнта – це дає змогу отримати необхідні знімки на різних рівнях. Далі на комп’ютерному обладнанні ці знімки зводяться в єдину картину, за якою визначається стан коронарних судин.
Пам’ятайте: своєчасна діагностика – запорука уникнення важких наслідків хворіб, тому за наявності факторів ризику не зволікайте зі зверненням до спеціалістів.