ПОКАЗИ ТА ПРОТИПОКАЗАННЯ ДЛЯ ПРОВЕДЕННЯ КТ ОРГАНІВ ГРУДНОЇ ПОРОЖНИНИ
Це метод діагностики застосовується для уточнення і підтвердження діагнозу, вивчення обсягу і характеру різноманітних травм, уточнення тактики і особливостей лікування. КТ органів грудної порожнини у Львові дозволяє візуалізувати з високою роздільною здатністю кісткові, хрящові, паренхіматозні і сполучнотканинні утворення грудної клітини, оглянути порожнини і їхнє наповнення, судини, лімфатичну систему, молочні залози у жінок. Грудна клітка вміщує досить багато органів і структур, тому має великий список показань до дослідження за допомогою комп'ютерного томографа.
Лікар може призначити вам комп'ютерну томографію грудної порожнини у випадку затяжного кашлю, задишки, болю в області грудей, підозрі на онкологічне захворювання.
ПРОТИПОКАЗИ ДО КТ ОРГАНІВ ГРУДНОЇ ПОРОЖНИНИ
- вагітність на будь-якому терміні
- алергічна реакція у пацієнтів на контрастний йодовмісних препарат, гіпертиреоз.
- цукровий діабет.
- ниркова недостатність.
Найчастіше КТ органів грудної порожнини призначається для виявлення і лікування:
- інфекційних захворювань та запальних процесів (пневмонія, абсцес легенів, плеврит, туберкульоз);
- вроджених аномалій розвитку;
- доброякісних та злоякісних пухлин в легенях, середньостінні, молочних залозах;
- збільшення лімфатичних вузлів коренів легень і середостіння;
- загноєння, крові та сукровиці у плевральних порожнинах та наявності повітря в плевральній порожнині.
ЯК ВІДБУВАЄТЬСЯ КТ ОРГАНІВ ГРУДНОЇ ПОРОЖНИНИ У ЛЬВОВІ
В Медичному Центрі NOVO обстеження здійснюються за попереднім записом зі скеруванням від лікаря із зазначенням попереднього діагнозу.
Спеціальної підготовки для проведення КТ органів грудної порожнини у Львові не потрібно.
Пацієнт розташовується на рухомому столі томографа, який поступово входить в отвір апарату. Медперсонал виходить з кабінету, де розташований томограф, але за всім процесом сканування лікар спостерігає через скло. Пацієнт може зв'язатися з лікарем за допомогою селекторного зв'язку, який працює під час сканування. Пацієнта можуть попросити на кілька секунд затримати дихання для вищої чіткості знімків.
При проведенні дослідження з контрастним посиленням, пацієнту в ліктьову вену ставлять катетер, і через нього за допомогою інжектора (спеціального дозуючого пристрою) вводять необхідну кількість рентгенконтрастної речовини.
Весь процес триває в середньому 15-30 хвилин.
Після закінчення сканування катетер з ліктьової вени витягують, місце ін'єкції обробляють - і пацієнт повертається до звичного способу життя. Рентген-лаборант переглядає весь зісканований матеріал, виводить на плівку найінформативніші дані, записує весь процес сканування на диск. Лікар-радіолог формує письмовий висновок.