Тіло без болю. Яким має бути дієвий лікувальний масаж (ВІДЕО)
Яким має бути правильний лікувальний масаж, які є протипоказання та небезпеки від непрофесійної роботи масажиста та як зрозуміти, чи хороший перед вами спеціаліст, Тvoemisto.tv дізналося в масажиста з медичною освітою Медичного центру NOVO Романа Дудина.
Позбутися болю в хребті, зменшити стрес, біль голови, тримати тіло в тонусі можна з допомогою лікувального масажу. А оскільки його основою є вплив спеціальних прийомів на тіло пацієнта, важливими стають кваліфікація, досвід та вправність масажиста.
Розкажіть для початку, що таке лікувальний масаж і яка від нього користь?
Лікувальний масаж – це певна кількість лікувальних технік, які застосовують для позбавлення різних фізичних проблем або недуг, відновлення організму в період реабілітації після пережитої хвороби і сприяють покращенню здоров’я.
Лікувальний масаж з допомогою розтирання, розминання, натисків чи інших дій масажиста завжди застосовують з медичною метою. Такий масаж покращує стан опорно-рухового апарату, допомагає позбутися фізичної втоми, стимулює кровообіг, зміцнює слабкі та напружені м’язи і розслабляє травмовані чи перевтомлені.
Можливо, лікувальний масаж можезміцнити імунітет?
Звісно. Масаж не лише оздоровлює тіло, а й допомагає підтримувати хорошу якість життя, стимулює гормони задоволення і радості, покращує настрій, позитивно впливає на сон, заряджає організм енергією, а також зміцнює імунну систему. Це як розпалення вогню у печі. Але тут головне не переборщити, бо коли накидати в піч забагато дров, вона може перегрітися. Таким самим чином працює організм після масажу – настає покращення обміну речовин, а всі біохімічні процеси, які проходять у ньому, стимулюються і відповідним чином позитивно впливають на імунітет.
Кому порадите лікувальний масаж? При яких хворобах чи проблемах його можна застосовувати?
У Медичному центрі NOVO ми робимо масажі переважно при вертебрологічних недугах, особливо при остеохондрозах, коли є сколіоз, після травматичних або важких психоемоційних станів. Усе залежить від самого пацієнта, того, з якими скаргами він звертається. І тоді на фоні тих скарг використовуємо той чи той підхід. Але й тим, у кого сидяча робота, малорухливий спосіб життя, також буде корисний масаж.
Чи можна з допомогою масажу позбутися, наприклад, болю голови?
Лікувальний масаж може тамувати біль голови, але потрібно визначити його першопричину. Спочатку варто звернутися до свого сімейного лікаря, невропатолога або терапевта, обстежитися і мати показання до масажу. А просто приходити до масажиста з болем голови не бачу потреби.
Частою причиною болю голови є остеохондроз шийного відділу хребта, який блокує нормальне кровопостачання мозку, внаслідок чого порушується приплив чи відтік крові. Отже, масажем можна нормалізувати кровотік.
Які види лікувального масажу пропонують у Медичному центрі NOVO?
У нас роблять масаж механічним способом, тобто руками, або з допомогою певних апаратів – ультрафонофорезу, вакуумного масажера, але це за потреби.
Чи всі частини тіла можна пропрацювати лікувальним масажем?
У нашому медичному центрі з допомогою масажу можна проробити практично все тіло. Все залежить від того, з якими проблемами звертається пацієнт і які рекомендації дав фаховий лікуючий лікар.
Працюємо таким чином, що на лікувальний масаж пацієнта завжди скеровують спеціалісти. Наприклад, людина може звернутися з болем до фізичного терапевта чи невролога, хірурга чи травматолога. Далі пацієнтові проводять діагностику, визначають ступінь важкості стану, виявляють причину. І лише маючи клінічну картину, складають карту лікування, за потреби призначають лікувальний масаж.
Поставлений діагноз і командна робота є дуже важливими, адже спеціаліст має володіти чіткою інформацією про стан пацієнта, щоб застосовувати масаж для зменшення або усунення проблеми.
Тобто перед тим, якіти на масаж у Медичний центр NOVO, треба пройти обстеження?Без цього ніяк?
Обстеження перед масажем у нашому медичному центрі є обов’язковим. Має бути огляд лікаря, його скерування. Якщо пацієнт потрапив до масажиста без скерування лікаря, що буває вкрай рідко, тоді масажист також повинен сприяти тому, аби пацієнт був максимально обстежений. Тоді всі розумітимуть, куди рухаються і яких результатів очікують від масажу. Зокрема, перед масажем бажано зробити рентген, загальний та біохімічний аналіз крові.
На що варто звертати увагу при виборі масажиста? Наскільки важливо знайти хорошого фахівця?
Лікувальний масаж однозначно повинен робити фахівець з медичною освітою. Тому при виборі масажиста раджу найперше звернути увагу на це. Здоров’я людини завжди в пріоритеті, тому кожен рух під час масажу має бути спрямований на досягнення конкретного результату, що допоможе пацієнтові повернутися до звичного активного способу життя.
Лише спеціаліст із медичною освітою може оцінити стан пацієнта і провести кваліфіковану роботу, принаймні таку, що не нашкодить.
Чи потрібно якось готуватися до масажу? Можливо, уникати вживання певних продуктів перед цією процедурою?
Як я вже казав, головне звернутися до кваліфікованого спеціаліста, а не просто до масажиста. Спеціаліста раджу обирати в перевірених медичних центрах чи закладах, де потурбуються про збір анамнезу, а не покладуть відразу на масажний стіл і почнуть розминати тіло.
Що стосується підготовки, то за дві години до процедури раджу не їсти важких або жирних страв, хліба, солі, загалом обмежити вживання вуглеводів. Та ж сіль затримує воду в організмі, через що утворюються набряки, а масажист, навпаки, намагається їх усунути. Також варто уникати фізичних навантажень.
Як часто можна робити лікувальний масаж і наскільки важливо проходити весь курс?
Залежно від стану і проблем зі здоров’ям у пацієнта курс масажу може бути малий, середній та довготривалий. Малий курс охоплює , як правило, від семи до 12 процедур, середній – від 10-ти до 14-ти, а довготривалий – від 12 до 18 процедур. Останній розбивають на три місяці. Більша кількість процедур може призвести до зворотного результату.
Через певний період (два-три місяці) курс масажу треба поновити, адже кожен м’яз має «пам’ять», яку варто підтримувати.
Важливо, щоби між курсами пацієнт виконував «домашнє завдання», пішов на повторну консультацію до лікуючого лікаря. Під словосполученням «домашнє завдання» треба розуміти гімнастику. Коли пацієнт робить її, результату буде помітний.
Чи можливе покращення стану вже після першого сеансу масажу, а чи це тільки ілюзія?
Ефект можливий. Пацієнту стане краще, м’язи розслабляться, поліпшиться сон, але покращення це буде недовготривалим. На жаль, люди часто думають «допомогло – більше не піду». Але згодом все-таки повертаються до масажів.
Розкажіть, коли курс лікувального масажу потрібно відкласти і в яких випадках узагалі заборонено проходити?
До масажу є як показання, так і протипоказання. Серед протипоказань висока температура тіла, онкозахворювання, шкірні недуги чи ушкодження шкіри (рани, опіки), гіпертонічний криз.
Висококваліфікований медичний персонал. Участь у міжнародних та всеукраїнських заходах дає можливість застосувати найкращий світовий досвід
Зручний графік роботи. Ми працюємо 7 днів на тиждень, в будні з 8:00 до 22:00, в суботу з 8.00 до 21.00, в неділю з 10.00 до 17.00. Записуйтесь та приходьте в зручний для Вас час!
Високоточне діагностичне обладнання провідних світових виробників з максимальною безпекою та зручністю для пацієнта.